Системне програмне забезпечення

Jetzt loslegen. Gratis!
oder registrieren mit Ihrer E-Mail-Adresse
Системне програмне забезпечення von Mind Map: Системне програмне забезпечення

1. призначено для обслуговування власних потреб комп'ютера – забезпечення його працездатності і виконання його внутрішніх функцій, а також для створення передумов для виконання прикладного програмного забезпечення.

2. програми русифікатори; програми для діагностики комп’ютера; програми КЕШИ; програми для оптимізації дисків; програми динамічного зжаття дисків; операційні системи (Window, Linex, MS DOS);

3. Утиліта – сервісна програма, що допомагає управляти файлами, одержувати інформацію про комп'ютер, діагностувати й усувати проблеми, забезпечувати ефективну роботу системи.

4. Драйвер – програма, за допомогою якої операційна система отримує доступ до керування апаратним забезпеченням.

5. Операційна система – комплекс програм, що забезпечують управління апаратними засобами комп'ютера; організовують роботу з файлами і прикладним програмним забезпеченням; здійснюють введення і виведення даних.

6. В складі ОС виділяють три групи компонентів: ядро, що включає в себе також планувальник та драйвери пристроїв, що безпосередньо керують обладнанням; мережеву та файлову підсистеми; системні бібліотеки та оболонки з утилітами.

7. Переважна більшість програм – як системних (тих, що входять до складу ОС), так і прикладних, виконуються у непривілейованому (користувацькому) режимі роботи процесора і отримують доступ до обладнання чи інших ресурсів не напряму, а за посередництвом системних викликів. Ядро ж виконується в привілейованому режимі; саме в цьому сенсі ядро ОС керує обладнанням.

8. тестування працездатності обчислювальної системи і її налагодження при початковому включенні; забезпечення синхронної і ефективної взаємодії всіх апаратних і програмних компонентів обчислювальної системи в процесі її функціонування; забезпечення ефективної взаємодії користувача з обчислювальною системою.